"Najważniejsza jest relacja z dzieckiem" - słyszą zewsząd rodzice. Ale jak ją pielęgnować, kiedy rano trzeba szybko wyjść do szkoły albo kiedy rodzeństwo zaczyna kłótnie o zabawki? Jak zadbać o potrzeby całej rodziny, jeśli każdy ma inne oczekiwania, a doba tylko dwadzieścia cztery godziny? Małgorzata Musiał, ceniona przez rodziców doświadczona pedagog i mama trójki dzieci, autorka popularnego bloga "Dobra relacja", pokazuje pełne empatii dla potrzeb dzieci i dorosłych podejście do rodzicielstwa, które pomaga w nawiązaniu dobrych i trwałych relacji. Czerpiąc z doświadczeń zdobytych podczas prowadzonych przez siebie warsztatów umiejętności rodzicielskich, autorka proponuje rozwiązania wychowawczych trudności skrojone na miarę potrzeb współczesnej rodziny. Dzieli się także z czytelnikami swoimi osobistymi doświadczeniami macierzyńskimi, pokazując, że: - czasem nie da się zaspokoić wszystkich potrzeb dziecka, - konsekwencja jest przereklamowana, - dobra relacja owocuje na każdym etapie życia rodziny.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
CZY UWZGLĘDNIĆ PRZY WYDRUKU?
Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały - jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły Tytuł oryginału : "How to talk so kids will listen and listen so kids will talk ".
AUTOR:
Faber, Adele
POZ/ODP:
Adele Faber i Elaine Mazlish ; z posłowiem "Następne pokolenie" Joanny Faber ; tłumaczyły Mariola Więznowska, Beata Horosiewicz.
Praktyczne ćwiczenia i wskazówki ułatwiające opanowanie sztuki komunikowania się z dziećmi - i. nie tylko z nimi - sprawiają, że książka jest przeznaczona dla każdego, kto chciałby lepiej rozumieć i mądrzej kochać dzieci oraz być przez dzieci kochanym i rozumianym. Nowe wydanie poszerzone o posłowie "Nowe pokolenie", które napisała Joanna Faber, córka jednej z autorek. Wychowana według metod przedstawianych w książce dzieli się doświadczeniami z dzieciństwa i wraz z rodzicami podejmuje wyzwania nowych czasów, szukając nowych rozwiązań.
Czy szkoła może stać się miejscem realnie przygotowującym dzieci do życia we współczesnym świecie? Jaki model edukacji wybrać dla swojego dziecka? Co zrobić, żeby nauka nie nudziła? Czy warto interesować się alternatywnymi metodami edukacji? Jak uniknąć u dziecka lęku przed porażką? To tylko kilka z wielu pytań, na które wyczerpująco, ale też w fascynujący sposób odpowiada Mikołaj Marcela. Odważnie mówi o problemach polskiej szkoły. Bazuje na wiedzy praktycznej, najnowszych badaniach i własnym doświadczeniu.
UWAGI:
Bibliografia na stronie [271].
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Po co waszym dzieciom edukacja i jakiej edukacji wymaga od nas wszystkich przyszłość? Jak uczy się mózg dziecka? Od czego zależy motywacja wewnętrzna? Jak tworzyć dzieciom warunki do uczenia się? Jak rozwijać potencjał waszych dzieci? Jak przejść od kultury nauczania do kultury uczenia się w szkole i w domu? Jak uczyć dzieci szczęścia? Co ma wspólnego miłość bezwarunkowa z edukacją? I w końcu dlaczego i jak rodzice mogą zmieniać edukację swoich dzieci?Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem nie tylko odpowiada na te i wiele innych pytań. Prezentuje także praktyczne i proste do wprowadzenia w domach oraz szkołach rozwiązania, dzięki którym wasze dzieci same będą się chciały uczyć i rozwijać. Pozwolą one wam i waszym dzieciom inaczej spojrzeć na edukację i dostrzec w niej to, co naprawdę istotne - a na co obecnie niemal zupełnie nie zwraca się uwagi w systemowym procesie edukacji. Mikołaj Marcela daje wskazówki, jak pomóc uczniom stać się szczęśliwymi i przekonanymi o własnej wartości ludźmi, którzy z nadzieję patrzą w przyszłość. Po lekturze tej książki nie będzie wam już nigdy straszne ani zdalne nauczanie, ani powrót waszych dzieci do publicznej szkoły, ani myśl o zmierzeniu się z edukacją domową. Przede wszystkim jednak przestaniecie toczyć z dziećmi nieustanne spory o naukę i nie będziecie już musieli z nimi wariować.
UWAGI:
Na okładce: Edukacja, w której dzieci same chcą się uczyć i rozwijać. Bibliografia na stronie 301-[302].
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
CZY UWZGLĘDNIĆ PRZY WYDRUKU?
Jak się dogadać z nastolatkiem? Tytuł okładkowy: "Jak się dogadać z nastolatkiem? : BEZ kazań, moralizowania i na każdy temat!". Tytuł oryginału: "Fourteen talks by age fourteen, ".
AUTOR:
Icard, Michelle.
POZ/ODP:
Michelle Icard ; przełożył Maciej Jakub Jabłoński.
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
CZY UWZGLĘDNIĆ PRZY WYDRUKU?
Księga dziecka : od narodzin do drugiego roku życia Tytuł oryginału: "Baby book : everything you need to know about your baby from birth to age two,".
POZ/ODP:
William Sears, Martha Sears, Robert Sears, James Sears ; [tłumaczenie: Agata Sylwestrzak-Wszelaki, Matylda [>>] Szewczyk, Grażyna Chamielec, Anna Rosiak, Anna Rogozińska].
Mamo, nudzi mi się! "W co się bawić? W co się bawić? Gdy możliwości wszystkie wyczerpane ciurkiem?" - słowa piosenki Wojciecha Młynarskiego nic a nic nie tracą na aktualności, choć od ich napisania upłynęło dobre kilkadziesiąt lat. Gdy pada deszcz, a dzieci snują się po domu z nosami na kwintę, trzeba szybko znaleźć im (i sobie) jakieś zajęcie. Tylko co by tu wspólnie porobić? Szukasz pomysłu w głowie, przeglądasz elektroniczne zabawki i planszówki, ale dzieci wciąż kręcą głowami z wyrazem twarzy, który mówi: "To już było" czy: "Nie tym razem". Nie poddawaj się tak łatwo! Znajdzie się sposób na nudę!
Sylwia Błaszczak jest mamą kreatywną. Ma 1001 pomysłów na spędzenie z dzieckiem czasu w domu i poza nim. Za pośrednictwem tej narzędziowej książki dzieli się swoimi sposobami, podając gotowe instrukcje a to własnoręcznego wykonania ozdób bożonarodzeniowych i wielkanocnych, a to prezentów dla bliskich oraz przyjaciół. Proponuje, by zamiast kupować w sklepie gotowe gry, zrobić je samemu, ręka w rękę z dzieckiem. Podaje sprawdzone, powszechnie dostępne sposoby na zabawy na dworze oraz w domu. Podpowiada, jak zainspirować dziecko, by mały miś-nudzimiś przeistoczył się w młodego i bardzo zaangażowanego artystę.
Teksty pochodzące z lat 2016-2019 okraszone zostały barwnymi anegdotami o świecie mediów, opowieściami o miłości, polityce i straconych szansach, a także o ulubionych Mazurach i piłce nożnej. O dzieciach i ojcach, lizusach i romantykach, zachwytach i irytacjach, małych przyjemnościach oraz wielkich cierpieniach, o radości życia i niezgodzie na draństwo. No i o tym, jak niegdyś miało się virahę i brabant.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni